در باره گرجستان

افسانه گرجستان

در اسطوره های گرجی آمده است که این سرزمین بهترین و مرغوب ترین زمین است که هدیه خداوند به مردم آن است.
افسانه های گرجی زیادی راجع به این موضوع وجود دارد که یکی از آنها حاکی از این است که زمانی که خداوند زمین را بین مردم دنیا تقسیم می کرد گرجی ها در میهمانی جمع بودند و از دریافت زمین محروم می شوند و زمانی پی به این موضوع می برند نزد خداوند می روند و از خدا می خواند که به آنها نیز زمینی بدهد.
پس آنها خداوند را در میهمانی خود دعوت می کنند و او می پذیرد و خداوند آنقدر از مهمان نوازی آنها خرسند می شود که به مردم گرجستان آن قطعه از زمینی را که برای خود نگه داشته بود به مردم گرجستان هدیه میکند!
کشور گرجستان سراسر آرامش حاصل خیزی، اصالت و امنیت است و بنا بر باور مردم اینها هدیه های ارزشمند از خداوند به مردم مهربان و دست و دلباز آن کشور است.

همکاران ما در دیبا جورجیا و در کشور گرجستان همیشه در کنار شما خواهند بود

کشور گرجستان در شرق دریای سیاه قرار دارد. این کشور دارای مردمی خونگرم و ارام است. زمین‌های حاصلخیزی دارد. کشور گرجستان دقیقاً بین دریای خزر و دریای سیاه قرار دارد. پایتخت این کشور شهر زیبای تفلیس است. آب و هوای کشور گرجستان از بخش غربی تحت تأثیر آب و هوای نیمه گرمسیری است این در حالی است که از سمت شرق تحت تأثیر آب و هوای قاره‌ای است. منطقه کوهستانی کشور گرجستان مانع از ورود هوای سرد از بخش شمالی است. از دیگر بخش‌های سودآور در کشور گرجستان بخش گردشگری است. به طوری که یکی از مهمترین بخش‌های اقتصادی این کشور محسوب می‌شود در سال 2017 بیش از 7 میلیون گردشگر خارجی وارد خاک کشور گرجستان شده‌اند. بخش گردشگری در این کشور سبب سود دهی خوبی شده است. در نظر داشته باشید که هدف اصلی کشور گرجستان است که بتواند جایگاه خوبی در بنادر پوتی و همینطور باتومی داشته باشد. اغلب کسانی که از ایران به کشور گرجستان مهاجرت کرده‌اند قصد دارند که کسب و کار خوبی در این کشور ایجاد نمایند به طوری که ثبت شرکت در کشور گرجستان تبدیل به یکی از روش‌های بسیار خوب شده است در نظر داشته باشید که ثبت شرکت در کشور گرجستان بستگی به بودجه افراد و هدفشان دارد. در این کشور در زمینه آهن و همینطور مواد شیمیایی شرکت‌های ایرانی زیادی دیده می‌شود که دارای فضای تجاری هستند و بیشتر محصولات خود را صادرات می‌کنند. کشور گرجستان در زمینه گردشگری رشد بسیار زیادی داشته است به طوری که امروزه یکی از بخش‌های بسیار مهم اقتصادی در کشور گرجستان گردشگری است. تعداد گردشگرانی که این کشور را برای سفر انتخاب کرده‌اند روز به روز بیشتر می‌شود و ایرانیان نیز در این لیست رقم بالایی را به خود اختصاص داده‌اند. استانداردهای دقیق گردشگری در کشور گرجستان سبب شده است که به یکی از مکان‌های تفریحی ارزان و عالی تبدیل شود
اقتصاد و منابع مالی و درآمدی گرجستان
وضعیت اقتصادی کشور گرجستان کمی بهتر از سال‌های قبل شده است و این موضوع به دلیل اصلاحاتی است که در ساختار مهم این کشور دیده می‌شود به طوری که تأثیر موازی نقش دولت در اقتصاد این کشور در وضعیت نرمال شده قرار دارد.
در حال حاضر اقتصاد کشور گرجستان به نسبت سایر کشور‌های همسایه خود بهتر است. طبق گزارش‌هایی که به دست ما رسیده است مشخص شده است که رشد سالانه کشور گرجستان بهتر از سال‌های قبل بوده و نرخ تورم در این کشور نیز کمتر شده است. نرخ تورم در کشور گرجستان در حال حاضر حدود 6.1 درصد است.
در این کشور صنعت کشاورزی حدود یک سوم از درآمد کل را شامل می‌شود. به طوری که پرورش میوه‌های مختلف می‌تواند یک گزینه بسیار خوب باشد. همینطور محصولاتی ماند تنباکو و انواع دانه ها و چغندر قند از محصولات صادراتی قدرتمند در کشور گرجستان است. در مزارع و جنگل‌های این کشور به تعداد زیادی گاو دیده می‌شود. دیگر بخش‌های اقتصادی قدرتمند در کشور گرجستان پرورش ماهی است. پرورش ماهی در این کشور به همراه زنبور عسل می‌تواند یک فرصت سرمایه‌گذاری بسیار عالی برای ایرانیان محسوب شود. در این کشور پرورش خوک نیز دیده می‌شود. دولت این کشور به صنعت کشاورزی و همینطور دامپروری بسیار اهمیت داده است به طوری که امروزه نقش مهمی در اقتصاد کشور گرجستان فراهم ساخته است.
دولت کشور گرجستان بخش کشاورزی و دامپروری را معاف از مالیات اعلام کرده است. سرمایه‌گذاری در این کشور با توجیه اقتصادی همراه است به طوری که با اقلیم مناسبی نیز همراه است. در نظر داشته باشید که اقتصاد کشور گرجستان در تولید و پردازش مواد غذایی رتبه بسیار بالایی داشته است. این کشور در زمینه زغال سنگ و منگنز در سطح تجاری قرار دارد به طوری که مهمترین معدن در این کشور زغال سنگ و منگنز است.
منگنز در کشور گرجستان از نظر قیمت گران است به طوری که در صنعت فولادسازی از آن استفاده می‌شود. صادرات این محصول به دلیل قیمت بالای آن کمتر دیده می‌شود. دلیل گران بودن این محسوب کیفیت بالا است.
از دیگر بخش‌های سودآور در کشور گرجستان بخش گردشگری است. به طوری که یکی از مهمترین بخش‌های اقتصادی این کشور محسوب می‌شود در سال 2017 بیش از 7 میلیون گردشگر خارجی وارد خاک کشور گرجستان شده‌اند. بخش گردشگری در این کشور سبب سود دهی خوبی شده است. در نظر داشته باشید که هدف اصلی کشور گرجستان است که بتواند جایگاه خوبی در بنادر پوتی و همینطور باتومی داشته باشد.
رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های گرجستان
رتبه کشور گرجستان در زمینه کشاورزی و دامپروری بسیار بالا است به طوری که در سال بخش زیادی از بودجه دولت صرف رونق بخشی این بخش می‌شود و خوشبختانه در وضعیت بسیار خوبی نیز قرار دارد. گردشگری در کشور گرجستان نیز توانسته رتبه خوبی داشته باشد به طوری که سهم عظیمی از هزینه‌های کشوری از طریق گردشگری فراهم می‌شود. این کشور توانسته رتبه خود را در گردشگری در وضعیت نرمال قرار دهد. شایان ذکر است که کشور گرجستان توانست در مسیر حمل و نقل روغن و همینطور مشتقات آن نیز به رتبه خوبی دست یابد. بندر پوتی یکی از بندرهای بسیار مهم تجاری محسوب می‌شود که رد صادرات و واردات این کشور نقش ویژه‌ای دارد.
تولید منگنز در کشور گرجستان با رتبه بالایی همراه است به طوری که تعرفه‌های تعیین شده برای منگنز در این کشور نیز به شکل دوره‌ای تعیین می‌شود. و رتبه این کشور در کیفیت منگنز تولید شده در دنیا اول است.
کشور گرجستان صادرات خود را در زمینه آهن، مواد شیمیایی و مرکبات و چای و مشروب در نظر گرفته است مواردی از قبلی انرژی و سوخت، ماشین آلات و قطعات و همینطور تجهیزات حمل و نقل نیز به این کشور وارد می‌شود. دارو مهمترین بخش تجاری کشور گرجستان با سایر کشورها است به طور کلی این کشور از نظر اقتصادی رتبه خوبی یافته است و رشد 19 درصدی داشته است.
نوع حکومت و ساختار سیاسی گرجستان
نوع حکومت کشور گرجستان جمهوری است. ارکان اصلی حکومت این کشور پارلمان است. همینطور رئیس جمهور و قوه قضاییه نیز از بخش دیگر ساختار سیاسی کشور گرجستان محسوب می‌شود.
پارلمان بالاترین مرجع قانونی کشور گرجستان محسوب می‌شود. پارلمان در این کشور 225 نماینده دارد به طوریکه مردم باید آن را انتخاب نمایند. قانون اساسی در کشور گرجستان در 24 آگوست 1995 به طور دقیق به تصویب پارلمان رسید. اصلاحیه‌ای در این زمینه در سال های 2004 و 2007 نیز صورت گرفته است. قانونگذاری در کشور گرجستان مانند ایران است و از سوی نمایندگان مجلس صورت می‌گیرد.
رئیس جمهور در کشور گرجستان رئیس قوه مجریه و همینطور فرماندهی کل قوا را به عهده دارد. او این سمت را با رأی‌گیری مردم برای یک دوره 4 ساله برعهده دارد. لایحه‌ها و طرح‌هایی که در این مسیر تصویب می‌شود پس از امضای رئیس جمهور برای اجرا به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ می‌شود.
قوه قضاییه یکی از ارکان اصلی سیستم قضایی کشور گرجستان محسوب می‌شود، به طوری که شامل دادگاه عالی، دادگاه قانون اساسی و دادستانی کل است. قانون اساسی اولین و البته عالی‌ترین قانون در این کشور محسوب می‌شود. سیستم‌های حقوقی کشور گرجستان به طور کلی دارای یک سری قواعد دقیق و ضروری است. در نظر داشته باشید که این کشور به طور کلی دارای ساختار سیاسی مشخصی است و البته دارای یک سری تغییرات دقیق نیز شده است.
پایتخت و 9 شهر بزرگ گرجستان
تفلیس پایتخت گرجستان است و بزرگترین شهر در این کشور محسوب می‌شود. این شهر دارای زیبایی‌های خاصی بوده و همینطور دارای فضای تحصیلی و کاری بسیار زیادی است.
باتومی دومین شهر بزرگ در گرجستان است که در بخش جنوب غربی این کشور قرار دارد و دارای آب و هوای معتدلی است. در این شهر کشتی‌سازی و صنعت بسته‌بندی رشد خوبی داشته است. کوتائیسی سومین شهر بزرگ گرجستان محسوب می‌شود. این شهر دارای آب و هوای نیمه گرمسیری و مرطوب است. این شهر به نوبه خود در زمینه صنعت و تولید در وضعیت خوبی قرار دارد. روستاوی از دیگر شهرهای بسیار مهم گرجستان محسوب می‌شود. این شهر به نوبه خود یک فضای بسیار ارزشمند محسوب می‌شود و برای ایرانیان گزینه خوبی است.
متسختا از دسته شهرهای قدیمی در گرجستان است که در منطقه شیدا کارتلی قرار دارد. دور تا دور این منطقه پوشیده از کوهستان است. به طور کلی متسختا یک شهر ارزان قیمت برای زندگی محسوب می‌شود.
گوری از نظر صنعتی شهر بسیار خوبی محسوب می‌شود این شهر در زمینه ساختمان، حمل و نقل و نساجی نیز رتبه خوبی دارد.
از دیگر شهرهای بسیار مهم در گرجستان زوگدیدی، پوتی، سوخومی و خاشوری است که هر یک دارای شرایط مخصوص به خود هستند.
گرجستان یک کشور اروپایی است که دارای مکان‌های بسیار جالب و دیدنی است. دریاچه لیسی یکی از عجایب بسیار زیبا در کشور گرجستان محسوب می‌شود. این دریاچه در بخش شمالی غربی شهر تفیلس قرار دارد و بسیار خاص است. عمق این دریاچه در حدود 4 متر است. پارک آبی تفلیس یکی از دیدنی‌های بسیار خاص در این کشور محسوب می‌شود. این پارک به شکل خاصی طراحی شده است و دارای بهترین امکانات تفریحی برای کودکان و جوانان محسوب می‌شود.
کلیسای صخره کشور گرجستان یک کلیسا بسیار عجیب است که داری ستون‌های بلند و حساس است. این کلیسا برای کسانی که قصد دارند با دیدنی‌های کشور گرجستان بیشتر آشنا شوند یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود.
جشن‌های کشور گرجستان از دیگر دیدنی‌های بسیار عالی این کشور محسوب می‌شود که در سال‌های مختلف برگزار می‌شود. کارناوال‌های سنتی و همینطور رقص‌هایی خاص با لباس‌های سنتی در این کشور ارزش زیادی دارد. جشن پاک بخش مهمی از جشن‌های کشور گرجستان محسوب می‌شود. جشن بزرگ گل یکی از باشکوه‌ترین و زیباترین جشن‌های ملی این کشور محسوب می‌شود در این جشن گل‌های رز و مخملی بسیار به چشم می‌خورد. در این جشن تخم مرغ‌های رنگی استفاده می‌شود. و برکت خواهی بسیار دیدنی فراهم شده است
خلاصه تاریخ گرجستان
اگر به تاریخ کشور گرجستان دقت نماییم سراسر جنگ است که برای بقای خود در برابر همسایگان محسوب می‌شود. اینطور که نشان می‌دهد این کشور در بین جنگ و خونریزی می‌تواند دوره‌های کوتاهی از صلح را در نظر بگیرد. گرجی‌ها در اواخر قرن 12 و همینطور اوایل قرن 13 به اوج رسیده است زمانی که مغول‌ها به این کشور حمله کردند این عصر طلایی به پایان رسیده است.
در اواخر قرن 18 پادشاه ارکل دوم یک معاهده حیاتی با کترین کبیر روسیه امضا کرد به این ترتیب تمامی مناطق کشور گرجستان به امپراتوری روسیه ملحق شد.
کشور گرجستان در سال 1918 تا زمان جمله ارتش سرخ در سال 1921 به استقلال کوتاهی رسید. در سال‌های 1930 الی 1940 پاکسازی کشور از دست جاسوسان صورت می‌گیرد به طوری که تعداد زیادی از مردم این کشور کشته می‌شوند. آشوب و تنش تا سال 1989 در کشور گرجستان ادامه دار شد. در سال 1991 یک رفراندوم برگزار شد که اکثریت مردم میل به استقلال از جماهیر وروی داشتند. به این ترتیب دولت در وضعیت نامنظم قرار گرفت. در نظر داشته باشید که کشور گرجستان پس از خلاصی از اتحادیه جمهور شوروی در دو دهه گذشته باز هم درگیر جنگ‌های آبخازیا شد.
مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری گرجستان
کشور گرجستان در زمینه هنر و بازیگری به رتبه خوبی رسیده است. النا ساتینی، سوفیکو چیارلی، سوفیا نیژارادزه ، آباشیدزه از بازیگران مشهور کشور گرجستان محسوب می‌شود.
همینطور وضعیت تئاتر کشور گرجستان نیز رونق عالی داشته است به طوری که افرادی مانند رومئو مورادیان، مراب نینیدزه و وانو یانتبلیدز از بازیگران بسیار مشهور در کشور گرجستان محسوب می‌شود.
ژوزف استالین و بسیکی دو تن از شاعران بسیار مشهور گرجستانی هستند که هنوز هم نوشته‌های این افراد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
زبان کشور گرجستان به شکل محلی در تئاتر و نمایش‌های خیابانی دیده می‌شود. شهرهای کشور گرجستان هر یک دارای افراد معروف به خود هستند.
فرهنگ مردم گرجستان مردم کشور گرجستان اغلب مسیحی هستند و پیرو کلیسای ارتودکس هستند. از دیگر اقلیت‌های این کشور ، اقلیت‌های مذهبی و مسلمان بوده است. گرجی‌ها به خاطر شهرتشان به مهمان نوازی و خوش مشرب بودن به خود می‌بالند. در این کشور هنوز هم وقتی یک مهاجر وارد می‌شود او را دعوت به یک وعده ناهار یا شام سنتی می‌کنند. مردم کشور گرجستان علاقه به هدایا دارند به طوری که به هم گل و شیرینی می‌دهد. برای ورود به کلیسا افراد باید از نظر پوشش در وضعیت کاملی باشند، حجاب کشور گرجستان آزاد اما متوسط است. در این کشور کم‌تر دیده می‌شود که در کلیساها افراد از لباس‌های کوتاه و باز استفاده نمایند. زبان کشور گرجستان اغلب گرجی است البته زبان روسی و ارمنی و آذری نیز در این کشور دیده می‌‌شود.هنوز در بین مردم کشور گرجستان لباس‌های سنتی دیده می‌شود یکی از لباس‌های سنتی مشهور چوخا است. چوخا یک لباس پشمی با یقه‌ای بلند است که از جنس خز می‌باشد.
مردم کشور گرجستان بیشتر به گیاه خواری علاقه دارند از گردو و گشنیز و ترخون و همینطور ریحان در غذاهای خود استفاده می‌کنند. خینکالی از دسته غذاهای بسیار معروف در کشور گرجستان محسوب می‌شود. مردم این کشور اغلب بسیار شاد هستند و گفت و گویی شاد با هم دارند. گل دادن بین جوانان بسیار مرسوم است.
در این کشور باید به افراد مسن احترام زیادی گذاشت و این مورد بخشی از قوانین کشور گرجستان محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که تنها اعضای خانواده و دوستانی که با هم صمیمی هستند اجازه دارند همدیگر را با نام کوچک صدا بزنند.
پیشرفت در گرجستان
کشور گرجستان در زمینه گردشگری رشد بسیار زیادی داشته است به طوری که امروزه یکی از بخش‌های بسیار مهم اقتصادی در کشور گرجستان گردشگری است. تعداد گردشگرانی که این کشور را برای سفر انتخاب کرده‌اند روز به روز بیشتر می‌شود و ایرانیان نیز در این لیست رقم بالایی را به خود اختصاص داده‌اند. استانداردهای دقیق گردشگری در کشور گرجستان سبب شده است که به یکی از مکان‌های تفریحی ارزان و عالی تبدیل شود.
کشور گرجستان در زمینه حمل و نقل روغن و مشتقات آن نیز توانسته رتبه بالایی را شامل شود به طوری که کالاهای مختلفی را در وضعیت صادرات قرار می‌دهد. این کشور دارای بندرهای آزاد تجاری است که سبب شده است رشد اقتصادی خوبی فراهم شود.
سیستم آموزش تحصیلی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در کشور گرجستان بسیار قدرتمند ظاهر شده است. بندر پوتی به این دلیل که به آب‌های آزاد بین‌المللی از بخش دریای سیاه متصل شده است توانسته حجم زیادی از صادرات و واردات کشور گرجستان را به خود اختصاص دهد در نظر داشته باشید که صادرات و واردات در این کشور از طریق دریایی صورت می‌گیرد و هزینه‌های کمتری نیز در بر دارد.
این کشور عضو صندوق بین‌المللی پول است به طوری که دارای استاندارد بانک جهانی است .
این کشور در زمینه خدمات شهری نیز توانست پیشرفت خوبی داشته باشد به طوری که امروزه یکی از بهترین فضاهای پیشرفت شهری را به خود اختصاص داده است.
قوانین عمومی در گرجستان
• مردم کشور گرجستان علاقه‌ای به صمیمیت سریع ندارند بهتر است فرصت کافی برای صمیمی شدن را فراهم سازید
• زبان گرجی در کشور گرجستان یک زبان رسمی است و قانون ورود به کار نیز تسلط به همین زبان است.
• اگر لباس سنتی این کشور را به تن می‌کنید باید آداب و رسوم را رعایت نمایید.
• در مجالس عروسی در کشور گرجستان لبخند به لب داشته باشید.
• پیش از این که میزبان غذای خود را شروع نکرد بهتراست که مهمان آغاز نکند.
• فخرفروشی در کشور گرجستان اصلاً خریدار ندارد به طوری که به سرعت تنها خواهید شد.
• دورهم جمع شدن آخر هفته بخش‌های مهمی از قوانین و فرهنگ کشور گرجستان محسوب می‌شود.
• آداب و رسوم کشور گرجستان نشان می‌دهد که احترام به بزرگ‌تر یک مسأله بسیار مهم است و باید به نحو احسن برگزار شود.
• در رانندگی بهتر است که قوانین به طور دقیق رعایت شود.

به امید دیدار شما در گرجستان - شرکت دیبا جورجیا

EnglishIran