ایجاد کسب و کار ، سرمایه گذاری

ما در دیبا جورجیا امیدواریم با مشاوره اصولی و منطقی و هچنین شناختی که از بازار گرجستان داریم در کنار شما بوده و گامی استوار در راه سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار مشتریان خواهیم برداشت

فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان :
جهت سرمایه گذاری در گرجستان بایستی یک مشاور با تجربه و قابل اعتماد انتخاب کنید تا بتوانید فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان را به درستی شناسایی کنید. همکاران ما در شرکت دیبا جورجیا سعی نمودن با بررسی کامل و شناخت درست نسب به زمینه های سرمایه گذاری در گرجستان مشاوری امین جهت سرمایه گذاران محترم باشند . در این بخش کلیات فرصتهای سرمایه گذاری معرفی شده اند . ضمنا برخی موارد سرمایه گذاری بعنوان بسته سرمایه گذاری آماده ارائه به متقاضیان گرامی میباشد .

قوانین سرمایه گذاری در گرجستان
سرمایه گذاری خارجی در گرجستان در سالهای اخیر رشد مناسبی را داشته و می توان گفت در ۲ سال اخیر، رشد سالانه مثبتی را داشته است . دورنمای پیوستن گرجستان به اتحایه اروپا و پیمان ناتو، زمینه رشد اقتصادی گرجستان را بیش از پیش تقویت کرده است . گرجستان در سالهای اخیر بر تقویت رشد اقتصادی آنهم با تکیه بر تولید ناخالص ملی پافشاری داشته و در این زمینه نیز موفق بوده اند، سرمایه گذاران زیادی از شرق و غرب به این کشور برای سرمایه گذاری آمده و توانسته اند در توسعه رشد اقتصادی گرجستان تاثیر مثبتی داشته اند و در همین خصوص نیز سرمایه گذاران علاقمند به کسب اطلاعات در مورد کسب و کارهای پر رونق در گرجستان و نحوه اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری هستند .
اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری
سرمایه گذاران خارجی تا پیش از تاریخ اول جولای ۲۰۱۹ می توانستند با سرمایه گذاری ۳۰۰ هزار لاری (بالغ بر ۱۲۰ هزار دلار آمریکا در گرجستان سرمایه گذاری مستقیم داشته باشند و اقامت دائم گرجستان را اخذ کنند اما در حال حاضر متاسفانه یا خوشبختانه این قانون تغییر کرده و حداقل مبلغ لازم برای سرمایه گذاری، به ۳۰۰ هزار دلار آمریکا رسیده است . سرمایه گذاری در گرجستان برای اخذ اقامت دائم این کشور، فقط از طریق سرمایه گذاری مستقیم در این کشور با حداقل مبلغ ۳۰۰ هزار دلار آمریکا امکان پذیر است .
جهت سرمایه گذاری در هر کشوری عوامل کلی زیر را در نظر بگیرید تا موفق شوید :
۱ – جمعیت کشور مقصد : جمعیت گرجستان طبق آخرین تخمین سال ۲۰۱۳ میلادی حدود ۵ میلیون نفر است. بنابراین گرجستان دارای جمعیت کمی می باشد ، در نتیجه جهت سرمایه گذاری باید دقت بیشتری کرد ولی مثلا اگر کشوری دارای جمعیت حدود ۲۰ میلیون به بالا باشد ، این عامل جمعیت، جهت سرمایه گذاری وضعیت مناسب و مثبتی خواهد داشت.
۲ – درآمد سرانه کشور مقصد : درآمد سرانه در حقیقت قدرت خرید یک کشور را نشان می دهد. هر چقدر درآمد سرانه بالاتر باشد در نتیجه قدرت خرید مردم و همچنین میزان پول در گردش بین مردم بیشتر خواهد بود. درآمد سرانه گرجستان طبق آخرین تخمین حدود ۲۰۰۰ دلار آمریکا بوده که این مقدار تا حدودی کم است و درآمد سرانه حدود ۱۰۰۰۰ دلار آمریکا به بالا می تواند این عامل را برای سرمایه گذاری مثبت کند.
۳ – مسافت کشور مقصد تا ایران : هر چقدر کشور مورد نظر شما جهت سرمایه گذاری به ایران نزدیکتر باشد امکان تعامل و تبادل بین آن کشور و ایران بیشتر می شود و همچنین هزینه و وقت شما جهت رفت و آمد کمتر خواهد بود، بنابراین در این حالت تمرکز بیشتری بر روی طرح های تجاری خودتان خواهید داشت. مسافت کشور گرجستان تا ایران خیلی کم است و می توانید با یک پرواز حدود یک ساعت و نیم از تهران به تفلیس بروید. حتی قادر خواهید بود با اتومبیل شخصی از ایران به گرجستان سفر کنید.
نتیجه گیری جهت شرایط سرمایه گذاری در گرجستان :
با توجه به عوامل بالا می توان نتیجه گرفت که همه نوع تجارتی در گرجستان پاسخگو نیست و فقط یک سری از سرمایه گذاری ها در مناطق خاص می تواند سودده باشد و همچنین معمولا دوره بازگشت سرمایه در گرجستان با توجه به تجربه چندین ساله شرکت دیبا جورجیا در اغلب تجارت ها بالای دو سال است. جهت بهترین سرمایه گذاری در گرجستان و همچنین شناخت فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان با مشاوران با تجربه شرکت دیبا جورجیا مشورت کنید تا بتوانید بهترین گزینه سرمایه گذاری در گرجستان را انتخاب کنید.
توجه : در حال حاضر هر شخص حقوق و یا حقیقی با سرمایه گذاری در گرجستان با حداقل مبلغ ۳۰۰ هزار دلار آمریکا می تواند اقامت دائم گرجستان را اخذ نماید .
طبق قانون جدید ذکر شده در متن قانون اساسی گرجستان ، سرمایه گذار به شخصی اطلاق میشود که حداقل به مبلغ ۳۰۰ هزار دلار آمریکا در گرجستان سرمایه گذاری مستقیم کرده باشد .
کسب و کار در گرجستان ، بیزینس در گرجستان
در گرجستان حقوق‌ ها بسیار کم و‌ امکان استخدام در شرکت ها (چه با صاحبین گرجی و چه ایرانی) بسیار سخت است . ولی با توجه به رشد اقتصادی و امنیت اجتماعی و اقتصادی بی نظیر گرجستان از کریسمس 2017 که اولین مرحله اتحادیه اروپا را قبول شدند و (با احتمال غریب به یقین عضویت قطعی در اتحادیه اروپا در مرحله نهایی در ۲۰۲۰)، راه اندازی بیزینس برای بازار هدف ایرانیها و خارجی های مقیم و یا توریست ها، بسیار کم رقابت و کم سرمایه بر و در نتیجه عالی است .
حتی اگر شما سابقه در راه اندازی بیزینس و یا مغازه داری ندارید، جو رقابت راحت و کم سرمایه اینجا به شما اعتماد به نفس لازم جهت راه اندازی بیزینس در گرجستان را خواهد داد. ولی نکته مهم آن است که حتما سرمایه گذاری در گرجستان و راه اندازی کسب و کار در گرجستان باید پس از ۶-۱۲ ماه بعد از حضور و مطالعه انجام پذیرد وگرنه قطعا به شکست منجر خواهد شد .
این تنها نکته ای است که متاسفانه هموطنان با عجله در راه اندازی بیزینس در گرجستان و عدم رعایت آن ، متقبل ضرر و از دست دادن سرمایه میشوند.
برای اطلاعات بیشتر در مورد سایر بیزینس ها، از جمله واردات و صادرات، راه اندازی کارگاه و کارخانه تولیدی، آپارتمان سازی، ویلا سازی و یا کشاورزی و دامپروری و … ، برای مطالعه اولیه به گرجستان سفری داشته باشید تا در اینجا راهنمایی های لازم توسط ما یا متخصصان معرفی شده برایتان میسر گردد .
مزیت های سرمایه گذاری در گرجستان
قوانین راحت تجارت در گرجستان و سرمایه گذاری در گرجستان از جمله قانون حمایت از سرمایه گذاران خارجی و قانون ایجاد منطقه آزاد تجاری (به صورتی که اگر طرحی به دولت اعلام شود که حداقل در ده هکتار زمین و ارزش سرمایه گذاری بیش از دو میلیون دلار باشد؛ دولت آن منطقه را به عنوان منطقه آزاد تجاری معرفی خواهد کرد)
• حق مالکیت صد در صد اتباع خارجی
• عضو WTO از سال 2000
• برقراری سیستم GSP یا Generalized System of Preferences با کشورهای آمریکا، کانادا، سوئیس، ژاپن و نروژ (برای کالاهای صادراتی گرجستان به کشورهای فوق، حداقل تعرفه گمرکی منظور خواهد شد)
• رژیم GSP با کشورهای اتحادیه اروپا (اجازه می دهد گرجستان 7200 نوع تولیدات خود را به کشورهای اتحادیه اروپا با معافیت گمرکی صادر کند)
• رژیم تجارت آزاد با کشورهای مشترک المنافع و ترکیه (از اول نوامبر 2008)
• عدم دریافت هیچگونه مالیات ارزش افزوده از صادرات
• عدم دریافت هیچ گونه تعرفه گمرکی بر روی صادرات و صادرات مجدد
• ثبت شرکت در گرجستان در حداقل زمان (یکروزه)
• برخورداری از سیستم نوین گمرکی؛ بعد از تکمیل مدارک و فرم ها از طریق اینترنت توسط صاحب کالا ، کلیه امور گمرکی به مدت 10 الی 20 دقیقه صورت می پذیرد. در صورت عدم سوء سابقه، احتیاج به حضور ماشین و صاحب کالا در گمرک نیست.
• برقراری سیستم FTA یا free trade area با کشورهای بلاروس، اوکراین، آذربایجان، ارمنستان، روسیه، مولداوی، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، ترکمنستان و ترکیه
• برقراری سیستم DCFTA یا Deep and Comprehensive Free Trade Area با کشورهای اتحادیه اروپا بر اساس موافقتنامه منعقده در 27 ژوئن سال 2014
• اگر سرمایه داران هر نوع کالایی را در گرجستان تولید کنند و بر روی آن کالا جمله ی (Made in Georgia ) یا (ساخت گرجستان) ذکر شده باشد قادر خواهند بود که کالای خود را نه فقط به گرجستان بلکه به 900 میلیون جمعیت بدون مالیات و حق گمرکی بفروشند و صادر کنند!!!

جهت معرفی فرصتهای سرمایه گذاری شما را به مشاهده صفحه مربوطه دعوت می نمائیم

EnglishIran