معرفی فرصت های سرمایه گذاری

ما در دیبا جورجیا امیدواریم با مشاوره اصولی و منطقی و هچنین شناختی که از بازار گرجستان داریم در کنار شما بوده و گامی استوار در راه سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار مشتریان خواهیم برداشت


6.1

تورم (%)

11.6

نرخ بیکاری (%)

5.1

رشد تولید ناخالص داخلی (%)

4763.5

سرانه تولید ناخالص داخلی ($)

1
3723.5

جمعیت (هزارنفر)


زمینه های سرمایه گذاری در گرجستان ۲۰۲۰ سرمایه گذاری در گرجستان در سال ۲۰۲۰ نسبت به سالهای قبل تفاوتی نکرده اما زمینه هایی وجود دارد که سرمایه گذاری در آنها می تواند فرصت مناسبی را برای سرمایه گذار در کشور گرجستان بوجود آورد .

احداث هتل و هاستل در گرجستان ۲۰۲۰
زمینه مناسبی برای تامین زیرساخت توریستی گرجستان می باشد و ترکیبی از فعالیت های توریستی و ساخت و ساز بوده که سود خوبی را عاید سرمایه گذار می نماید . اگر بتواند مدیریت هتل را بر عهده داشته باشد و یا پس از ساخت هتل ، هتل را بصورت یکجا به فروش برسانید که اگر در منطقه مناسب و توریست خیزی باشد ، سود بسیار خوبی را برای سرمایه گذاری خواهد داشت . اینکه احداث هتل در گرجستان زمینه ای سودده است به این بر میگردد که گرجستان کشوری توریستی است و هر ساله توریستهای زیادی از کشورهای مختلف برای تفریح و گردشگری به این کشور سفر می کنند.


استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال در گرجستان ۲۰۲۰
بیت کوین بعنوان یک رمز ارز شناخته شده در جهان بعنوان وسیله ای مطمئن برای انتقال پول با امنیت بسیار بالا، حالا در گرجستان بعنوان یک وسیله انتقال پول مطمئن شناخته شده و جایگاه بسیار خوبی را در گرجستان پیدا کرده است به طوری بسیاری از جوانان گرجی با این مفهوم آشنا بوده و برخی نیز در این زمینه صاحب نظر و دارای تخصص در زمینه استخراج ارزهای دیجیتال هستند .
حال شرکت Bitfury که یک شرکت فراملیتی در زمینه استخراج ارزهای دیجیتال می باشد با داشتن دفاتر رسمی در آمریکا، چین، انگلستان و هلند در حال استخراج عمده بیت کوین در گرجستان و در منطقه آزاد تفلیس هستند .


ساخت و ساز در گرجستان ۲۰۲۰
از دیگر زمینه های مناسب برای سرمایه گذاری در این کشور می توان به ساخت و ساز در گرجستان اشاره نمود . شهرهای بزرگ گرجستان به خصوص تفلیس، باتومی و کوتایسی همچنان دارای بافت قدیمی هستند و چنین موضوعی مانع از تبدیل شدن این کشور به یک کشور مدرن و جدید می شود، تلاش دولت گرجستان این است که حتی الامکان بافتهایی از شهرهای مختلف گرجستان را که بافت تاریخی محسوب نمی شوند جدید نموده و اینکار نیز بدون کمک پیمانکاران حرفه ای ساختمانی مقدور نخواهد بود . از طرفی، حرکت رو به جلوی گرجستان برای یک زندگی مدرنیته، جمعیت و اقلیم قدیمی گرجستان را به سمت ساختمان های مدرن حرکت می دهد و از این رو به دلیل مهاجرت به شهرهای بزرگتر گرجستان، نیاز به افزایش مکان برای زندگی و افزایش ساخت و ساز در شهرهای بزرگ حس می شود و از همین حیث می توان ساخت و ساز در گرجستان را کاری پر سود نامید .


دامپروری در گرجستان ۲۰۲۰
دامپروری را نیز می توان از جمله زمینه های موفق برای سرمایه گذاری نامید .
نیاز به تولید دام و مخصوصاً پرورش خوک در گرجستان به دلیل طرفداری زیاد در محیط گرجستان، زمینه ای سوده برای سرمایه گذاران است . نسبت به دیگر گوشتها، گوشت خوک، مصرف زیادی در طبخ غذایی گرجی ها داشته و از طرفی دیگر، گوشت خوک، ارزان تر بوده و از آنجائی که میزان فقر در گرجستان زیاد است و متوسط حقوق برای یک زندگی معمولی پائین است، اغلب جمعیت گرجستان به دنبال تامین گوشت بصورت ارزان هستند که زمینه سرمایه گذاری برای اینکار را بسیار باز نموده است .


کشاورزی در گرجستان ۲۰۲۰
وجود منابع بی نظیر آب و زمینهای بسیار حاصلخیز که برای کشاورزی در گرجستان مناسب هستند یکی از دلایل موفقیت بازرگانان خارجی در امر کشاورزی در گرجستان است . تولیدات داخلی کم در زمینه محصولات طبیعی کشاورزی و مصرف زیاد برخی از اقلام، فاصله زیادی را ایجاد نموده و این فاصله توسط سرمایه گذاران خارجی پر می شود .
همچنین، کشت فراسرزمینی در گرجستان به دلیل وضعیت بسیار مناسب بارش و وجود زمینهای حاصلخیز کشاورزی می تواند دلیل مناسب برای کشاورزی در این کشور برای سرمایه گذاری باشد .

اجاره سالیانه زمینهای کشاورزی در فاصله یک ساعتی تفلیس شامل شهرهای کودا، مارنئولی، کاختی، کاسپی، گوری و سایر شهرهای اینچنینی بسته به نوع خاک و مرغوبیت آن از هکتاری ۵٠٠ تا ٨٠٠ دلار میباشد.
• هزینه شخم زدن ٢٨ سانتی متری هر هکتار بسته به شیب زمین ودسترسی به زمین ١١٠ تا ١٢۵ لاری.
• کاشت محصول هر هکتار ۵٠ لاری
• برداشت با کمباین هر هکتار ١١۵ تا ١٣٠ لاری
• حق آب بدون محدودیت سالیانه برای هر هکتار ٧٠ لاری
کشت در این مناطق به دلیل بارش زیاد بصورت دیم انجام میگیرد، بطور مثال در کشت گندم بصورت دیم از هر هکتار تا ۵ تن برداشت میگردد.
قیمت گندم و جو در بازار تفلیس و در زمان بلافاصله بعد از برداشت ٣۵-۴٠ تتری و در دیگر زمانها ۴٠-۴۵ تتری می باشد.
به همین ترتیب برای محصول ذرت قیمت ها در ابتدای فصل برداشت ۵۵-۶٠ تتری و در سایر فصول ۶٠-۶۵ تتری می باشد. در سالهای اخیر می توان به حجم سرمایه گذاری در گرجستان اشاره کرد زیرا در این کشور مالیات منطقی و پایین است همچنین تعرفه های گمرک بسیار باصرفه و دولت از سرمایه گذاران پشتیبانی می کند.
EnglishIran