خرید ملک در گرجستان

ما در دیبا جورجیا امیدواریم با مشاوره اصولی و منطقی در کنار شما باشیم

خرید خانه در گرجستان و شرایط آن : با توجه به وضعیت دلار آمریکا و یورو در ایران ، و نوسانات ارز در ایران و سایر کشورها ، خرید ملک در گرجستان می تواند به چند دلیل ، جزو مناسب ترین سرمایه گذاری ها باشد. زیرا در وهله اول ، شما با خرید خانه در گرجستان ، می توانید روی این موضوع حساب باز کنید که سرمایه گذاری شما به ارز دلار آمریکا می باشد و با گذشت زمان معمولا دلار آمریکا و یورو در مقابل اغلب ارزهای کشورهای دیگر معمولا روند صعودی دارند. بنابراین خرید ملک در گرجستان می تواند در مدت زمان سبب افزایش ارزش پولی شما شود. نکته مثبت و بعدی خرید خانه در گرجستان به اینجا برمی گردد که اگر در آینده کشور گرجستان عضوی از اتحادیه اروپا و معاهده شنگن شود ارزش ملک در گرجستان بسیار بالا می رود و از همین جا نیز شما سود خواهید برد.

بعد اینکه با خرید خانه در گرجستان هر ساله ملک شما باتوجه به نرخ تورم در گرجستان که در حال حاضر نزدیک به هفت درصد شده است ، ارزش افزوده پیدا می کند آن هم به دلار آمریکا این نکته نیز می تواند یکی از نکات مثبت خرید ملک در گرجستان محسوب شود. نکته مثبت دیگر خرید خانه در گرجستان به وضعیت اقامت شما برمی گردد. بر طبق قوانین جاری کشور گرجستان در حال حاضر هر شخص حقیقی می تواند با خرید ملک در گرجستان حداقل به میزان 100.000 دلار آمریکا ، اقامت گرجستان را از آن خود کند. در صورتی که شخص متقاضی پس از خرید خانه در گرجستان تصمیمی جهت زندگی در این کشور نداشته باشد ، می تواند با اجاره دادن ملک خود به کشور مقصدش برگردد ، و این موضوع تاثیری در روند تمدید اقامت گرجستان از طریق خرید ملک نخواهد گذاشت.
هر چند که خرید ملک در گرجستان دارای معایبی نیز هست که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد :
اول اینکه گرجستان جزو کشورهایی در جهان محسوب می شود که درآمد سرانه مردم در این کشور چندان بالا نیست. بنابراین اگر خانه با متراژ بالا و گران قیمت خریداری کنید به احتمال زیاد صاحب اول و آخرش خودتان خواهید بود. زیرا توان مردم عادی برای خرید خانه های بزرگ و گران قیمت بالا نیست و بایستی این تیپ خانه ها معمولا به اتباع خارجی که قصد مهاجرت به گرجستان را دارند فروخته شود .خانه های کوچک و ارزان سریع در گرجستان فروش می روند ، زیرا مردم عادی با گرفتن وام های کم بهره از بانک های گرجستان در مدت زمان طولانی و به صورت اقساط می توانند این چنین خانه هایی را خریداری کنند. بنابراین جهت خرید ملک در گرجستان سعی کنید اول عجله نکنید و از یک کارشناس باتجربه بهره ببرید . نکته ی بعدی و مهمی که برای خرید خانه در گرجستان باید بدانید این است که تفلیس پایتخت گرجستان و بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر این کشور محسوب می شود و سعی کنید تا جایی که ممکن است در پایتخت خانه بخرید زیرا خرید و فروش ملک در سایر شهرهای گرجستان ، رونق چندانی ندارد و برای فروش ملک خود در آینده دچار مشکل خواهید شد. هر چند معتقدیم که شهر باتومی در گرجستان که جزو شهرهای توریستی این کشور محسوب می شود به نسبت شهرهای دیگر گرجستان بعد از پایتخت ، دارای اهمیت بیشتری است و سرمایه گذاری زیادی نیز از سوی شرکت های بزرگ بین المللی جهت ساخت و ساز در این شهر انجام شده است که می توان گفت بخش ملک و مستغلات در باتومی پس از تفلیس ، رونق خوبی دارد.
هزینه خرید ملک در گرجستان
هزینه خرید ملک در گرجستان در شهرهای مختلف این کشور و همچنین مناطق مختلف شهری بسیار متفاوت است ولی در اینجا فقط قیمت های حدودی شهر تفلیس پایتخت گرجستان را درج می کنیم .

هزینه خرید ملک در تفلیس به ازای هر مترمربع و نوساز تا حداکثر سه سال ساخت :
- حداقل هزینه شروع از مترمربعی 500 دلار آمریکا و حداکثر هزینه نرمال مترمربعی 2500 دلار آمریکا. هرچند ملک های لاکچری در شهرهای تفلیس و باتومی وجود دارند که با آنها برخورد داشته ایم و قیمت هر مترمربع آن تا 6000 دلار آمریکا هم بوده است ولی معمولا چنین ساخت و سازهای لاکچری در گرجستان مشتری های زیادی ندارند و فقط یک عده خاص می توانند با توجه به توان مالی، آن را خریداری کنند. لازم به ذکر است که متوسط قیمت هر مترمربع ملک نوساز ( به صورت سفید ) در مرکز شهر تفلیس حدود 1000 دلار آمریکا است.
- حداقل هزینه شروع خرید ویلا در حومه شهر تفلیس از مترمربعی 150 دلار آمریکا و حداکثر هزینه ویلا مترمربعی 1800 دلار آمریکا. هر چند بازهم ویلاهای لاکچری مشاهده شده اند که قیمت های آن هر مترمربعی 4000 دلار آمریکا نیز بوده اند ولی به دلیل تعداد بسیار کم چنین ویلاهای گرانی ، سعی کرده ایم که کلیات هزینه خرید ملک در گرجستان را در نظر بگیریم.
EnglishIran